18 листопада український документальний фільм «20 днів у Маріуполі» отримав нагороду глядацьких симпатій на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі (IDFA).

Переможця Призу глядацьких симпатій обирають учасники фестивалю, які після кожного показу оцінювали 142 фільми-конкурсанти за допомогою QR-кодів. Українська стрічка отримала середній бал 4,91 із 5.

Нагороду вручили під час церемонії в Королівському театрі в Амстердамі, після чого відбувся показ документального фільму-переможця на біс. Переможець також отримав 5 тисяч євро премії.

20 днів у Маріуполі

Документальний фільм про облогу Маріуполя російськими військами у лютому-березні 2022 року. Журналісти Associated Press Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василіса Степаненко були єдиними, хто залишилися в місті під час облоги. Фільм показує гуманітарну катастрофу, в якій опинилися мешканці Маріуполя, і героїзм людей, які боролися за виживання. Фільм отримав чимало нагород і був номінований на премію «Оскар».

Фестиваль документального кіно в Амстердамі (IDFA)

Один з найбільших і найпрестижніших фестивалів документального кіно у світі, що щорічно проводиться в Амстердамі з 1988 року.

Фестиваль присвячений документальному кіно в усіх його проявах, від художніх фільмів до документальних фільмів, від репортажних фільмів до експериментальних фільмів. На фестивалі представлені фільми з усього світу, а також спеціальні програми, присвячені окремим темам або режисерам.

Читайте також