Умовно-дострокове звільнення для проходження військової служби за контрактом може бути застосовано судом, якщо засуджений виявив бажання проходити військову службу за контрактом та відповідає вимогам проходження військової служби.

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо мобілізації засуджених. Згідно із карткою закону № 11079-1 на сайті Верховної Ради, документ підписаний 17 травня.

Закон розроблений з метою визначення правових та організаційних засад залучення до військової служби громадян, яким призначено покарання за вчинення злочинів у вигляді обмеження волі або позбавлення волі. Згідно з ним, під час проведення мобілізації засуджені можуть отримати умовно-дострокове звільнення для проходження військової служби за контрактом.

Відповідне рішення прийматиметься судом, якщо засуджений виявив бажання проходити військову службу за контрактом та відповідає вимогам проходження військової служби.

Також встановлюється відповідальність за ухилення від проходження військової служби такими особами – позбавлення волі на строк від 5 до 10 років. 8 травня за закон проголосували 279 народних депутатів.

Довідка

Згідно з законом не будуть звільнятися особи, причетні до терористичних актів, фінансування тероризму, а також засуджені особи за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатацію транспортних засобів в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, що призвело до ДТП із загибеллю іншої особи, а також громадяни, які були засуджені за скоєння умисного вбивства двох або більше осіб, або поєднаного із зґвалтуванням або сексуальним насильством, та особи, що здійснили особливо тяжкі корупційні правопорушення.

Читайте також:

  • Міноборони запускає мобільний застосунок для військовозобов’язаних, призовників та резервістів.