Президент України Володимир Зеленський підписав закони про спрощення проходження ВЛК. Це має зменшити черги та прибрати бюрократичні перепони в проходженні комісії.

За законопроєктом № 9154, військово-лікарські комісії дозволили створювати не лише при центрах комплектування та закладах охорони здоров’я Міноборони, СБУ та інших військових формувань, а також при закладах охорони здоров’я МВС, Держприкордонслужби, Служби зовнішньої розвідки тощо.

«Військово-лікарські комісії також можуть створюватися при державних і комунальних закладах охорони здоров’я», — йдеться в документі.

Законопроєкт № 9158 полегшить військовослужбовцям оформити довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва). Також вдосконалюватимуть процес оформлення та направлення медичних документів між військовими частинами та закладами охорони здоров’я.

Раніше Міністерство оборони України запустило в тестовому режимі електронну чергу на військово-лікарську комісію. Поки що функція доступна в містах, де найбільша кількість людей проходить ВЛК: Києві, Харкові, Львові, Вінниці та Одесі. Загалом обіцяють до кінця року повністю цифровізувати ВЛК.

Також в Україні запрацювала гаряча лінія щодо проходження військово-лікарської комісії.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.