Проєкт закону був розроблений Представництвом Президента України в АР Крим спільно з комітетом Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про впорядкування адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим. Про це повідомили у представництві Президента України в АР Крим.

Проєкт закону був розроблений Представництвом спільно з комітетом Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Про що закон про впорядкування адміністративно-територіального устрою АРК

Законом вводяться рішення, які парламент ухвалив у 2016 та 2020 роках щодо декомунізації назв населених пунктів та запровадження нового районного поділу Криму. Раніше передбачалось, що відповідні рішення буде втілене після деокупації півострова.

Закон також надає дозвіл Уряду визначати території та адміністративні центри територіальних громад у Криму без розробки перспективних планів.

Згідно із законом, Кабмін повинен протягом одного місяця визначити території та адміністративні центри територіальних громад в АРК, а протягом трьох місяців – створити районні державні адміністрації нових районів та внести на розгляд парламенту законопроєкт про особливості поновлення публічної влади в Криму після його деокупації.

Відповідний закон Верховна Рада ухвалила ще 23 серпня — у день проведення третього саміту Кримської платформи.

Читати також:

  • В ООН не мають достатніх наявних доказів геноциду в Україні.
  • В окупованому Криму затримали 15-річну дівчинку з Харківщини за проукраїнську позицію.