4 вересня під час пресконференції в Києві голова незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Мьосе заявив, що досі немає консенсусу щодо того, чи відбувається в країні геноцид. Про це повідомляє видання Радіо Свобода.

«Ми не виявили, що в Україні був геноцид. Але ми, звичайно, слідкуємо за всіма доказами в цій галузі. І ми зазначили, що деякі аспекти можуть викликати питання щодо цього злочину. Наприклад, певні заяви в російських ЗМІ, спрямовані проти певних груп. Але ми ще не зробили висновків», — прокоментував він.

Раніше під час пресконференції в Женеві в березні 2023 року Ерік Мьосе заявив, що деякі аспекти можуть викликати занепокоєння щодо можливого геноциду. Показником Мьосе назвав заяви російських ЗМІ.

Представниця незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Жасмінка Джумхур заявила, що деякі дії Росії дозволяють зробити висновок про можливість скоєння злочину проти людства. Зокрема, у цьому контексті вона згадала про системні атаки на енергетичну інфраструктуру України.

«Це впливає на життя людей, заклади охорони здоров’я та доступ дітей до освіти. Це серйозно впливає на психічне здоров’я. Це були систематичні атаки на інфраструктуру. Ці два елементи приводять нас до висновку, що міг бути скоєний злочин проти людства. Коли ми говоримо про катування, ми також визнаємо, що ресурси, місця та організація, які були для цього відведені, приводять нас до висновку, що міг бути скоєний злочин проти людства», — сказала Жасмінка Джумхур.

Українська влада заявила, що Росія здійснює геноцид. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, українські правоохоронці зареєстрували понад 92 тисячі кримінальних проваджень, пов’язаних з вчиненням злочинів військовослужбовцями збройних сил Росії та їхніми пособниками на території України.

Західні країни беруть участь у підтвердженні розслідуванні фактів масових вбивств. Російська Федерація відкидає звинувачення у воєнних злочинах.

Читайте також

3 липня в Гаазі відкрився Міжнародний офіс, щодо розслідування вторгнення Росії в Україну. Це перший крок до трибуналу для російської влади.