3 липня в Гаазі відкрився Міжнародний офіс, щодо розслідування вторгнення Росії в Україну. Це перший крок до трибуналу для російської влади.

Про це пише The Guardian.

У Міжнародному центрі з переслідування злочинів агресії працюватимуть прокурори з Києва, Євросоюзу, США та Міжнародного кримінального суду.

Центр займатиметься розслідуваннями та збиратиме докази перед тим, як створити спеціальний трибунал. Такий спецсуд зможе притягнути до відповідальності російських чиновників за початок війни в Україні.

Створення спеціального трибуналу, що України важливі, оскільки Міжнародний кримінальний суд у справах про воєнні злочини, розташований у Гаазі, не має повноважень розслідувати ширший злочин агресії.

МКС фокусується на більш конкретних воєнних злочинах проти людяності в Україні. Відтак, у березні видав ордер на арешт президента РФ Путіна через депортацію українських дітей.

Читайте також

  • Другий «Нюрнберг»: до створення трибуналу над РФ долучилося 36 країн.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!