Сьогодні Уряд додав нові реєстрові дані щодо житлового сертифіката та акту дистанційного обстеження.

За першу добу роботи Міжнародного реєстру збитків до нього надійшло понад 500 звернень від жертв російської агресії. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Сьогодні Уряд привів у відповідність до чинних нормативних актів порядок ведення Державного реєстру майна, пошкодженого або знищеного внаслідок російської агресії. Зокрема, додаються нові реєстрові дані щодо житлового сертифікату, акту дистанційного обстеження, доповнюється функціонал Реєстру», – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, 2 квітня у Нідерландах розпочав роботу Міжнародний реєстр збитків, до якого всі українці, що постраждали від російської агресії, зможуть подавати заяви.

Сам Реєстр збитків не розглядатиме заяви, що надходять до нього. Він не визначатиме суму збитків і не призначатиме жодних виплат. Він лише оцінює подані заяви та визначає їхню прийнятність. Також для розгляду прийнятих до Реєстру заяв надалі створять спеціальну комісію, яка виконуватиме цю функцію. 

Очільник уряду прогнозує, що лише в сегменті житла до Реєстру надійде від 300 до 600 тисяч заяв від постраждалих громадян. Загалом очікується до 8 мільйонів звернень від українців, що постраждали від агресії РФ.

Реєстр збитків від російської агресії має визначити орієнтири щодо виплати Росією компенсацій Україні за моральну та матеріальну шкоду, завдану війною, пише «Європейська правда». База буде відкрита для фізичних і юридичних осіб, а також для України, включно з регіональними та місцевими органами влади, державними або контрольованими державою підприємствами. Реєструватимуть докази шкоди та позови про відшкодування шкоди або поранень. Раніше в Міністерстві юстиції України пояснювали, що реєстр збитків стане складовою механізму відшкодування збитків, завданих агресією РФ на території України.

Нагадаємо, станом на кінець березня 2024 року українські суди винесли 397 рішень щодо відшкодування Росією шкоди, завданої її військовою агресією з початку повномасштабного вторгнення.