Країни Ради Європи готуються створити міжнародну базу даних про збитки України від війни. Це стане першим кроком для притягнення Росії до фінансової відповідальності.

Президент Франції Еммануель Макрон закликав РЄ посприяти створенню ста психологічних центрів, які б допомагали постраждалим у результаті агресії Росії, пише «Європейська правда».

Реєстр збитків від російської агресії планують запустити в Нідерландах. Він має визначити орієнтири щодо виплати Росією компенсацій Україні за моральну та матеріальну шкоду, завдану війною.

База буде відкрита для фізичних і юридичних осіб, а також для України, включно з регіональними та місцевими органами влади, державними або контрольованими державою підприємствами. Реєструватимуть докази шкоди та позови про відшкодування шкоди або поранень.

Наразі 43 держави схвалили угоду про реєстр збитків від агресії РФ, що прокладає шлях до компенсацій.

Раніше в Міністерстві юстиції України пояснювали, що реєстр збитків стане складовою механізму відшкодування збитків, завданих агресією РФ на території України.

  • 2 травня Верховна Рада ухвалила постанову, яка визначає політичний режим Росії як рашизм та засудила ідеологічні засади й суспільні практики як тоталітарні й людиноненависницькі.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.