Перед тим, як піти навчатися керувати автомобілями, майбутні водії зважають на якість та вартість навчання. Автошколи зазвичай ставлять фіксовані ціни за теоретичну та практичну частини, однак є ще послуги, за які просять додаткову плату.

Яка вартість навчання в автошколах?

Наразі в Україні налічується 1 753 заклади з підготовки водіїв. Сюди не враховують автошколи в окупованих територіях, оскільки вони не працюють. Згідно з даними Головного сервісного центру в Харкові нараховується 47 закладів, а в області — 54.

Найбільше автошкіл:

 • у Києві та Київській області — 132 та 131 відповідно;
 • у Дніпропетровській області — 124;
 • у Львівській — 122;
 • в Одеській області — 101.

Ціни в закладах різняться відповідно до регіону. Однак, теорію часто викладають онлайн, зазвичай це на 1 тисячу гривень дешевше, аніж офлайн. Вартість теоретичної частини на сайтах харківських автошкіл варіюються від 4 до 6 тисяч гривень.

Практична частина — 20 занять коштуватиме приблизно від 4 тисяч до 7 тисяч.

Ціна навчання в автошколах Харкова

Для наочного прикладу переглянули вартість занять на сайтах закладів, обрали категорію В:

 • Автошкола «Віраж»: теоретичний курс коштує 4 800 гривень, практичний 5 тисяч гривень;
 • Автошкола «Форсаж-21»: теоретична частина – 4 тисячі гривень, практична – 5 тисяч;
 • Автошкола «Професіонал»: теорія та практика разом коштує 11 тисяч гривень;
 • Автошкола «Автоуспіх»: теорія та 20 практичних занять – 14 500 гривень.

Додаткові послуги

Слухачу автошколи необхідно також скласти іспит у сервісному центрі МВС. Для цього треба мати паспорт, копію ідентифікаційного коду та медичну довідку про придатність до керування автомобілем. Оформити її можна в сімейного лікаря чи в приватній клініці.

Деякі автошколи пропонують додаткові послуги:

 • подання документів у сервісний центр МВС коштує близько 800 гривень;
 • повторне складання внутрішнього іспиту — близько 100 гривень.

Складання практичного та теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС коштує 13 гривень за кожну спробу, однак у самій автошколі можуть стягувати ще кошти. Також треба заплатити за виготовлення та видачу посвідчення водія, бланки та документи. У Харкові орієнтована ціна — 269 гривень.

Як проходить навчання в автошколі

Відповідно до нових правил учень проходить теоретичне навчання, а потім складає іспит на знання правил дорожнього руху в сервісному центрі МВС.

Після цього його допускають до практичного навчання. По проходженню учень складає практичний іспит у сервісному центрі МВС.

Читайте також

 • У Дії можна буде купувати та продавати авто. Під час процедури купівлі-продажу потрібну будуть лише продавець, покупець та два смартфони. Крім того, готуються скасувати обов’язкову технічну експертизу під час продажу. Її проводитимуть лише в тому випадку, якщо покупець захоче перевірити технічний стан авто.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.