Документальна стрічка харківського журналіста та режисера Мстислава Чернова за чотири дні прокату зібрала понад півмільйона гривень, пише видання Forbes із посиланням на кінодистриб’ютора «Артхаус Трафік».

Всеукраїнська прем’єра фільму в кінотеатрах відбулася 31 серпня. Станом на 3 вересня фільм подивилося понад 4 тисячі людей.

«20 днів у Маріуполі»

Стрічка-дебют харківського журналіста, фотографа та режисера Мстислава Чернова розповідає, як Маріуполь переживав перші тижні повномасштабного російського вторгнення. Перші обстріли, холодні ночі без світла та тепла, бомбардування пологового, вигорілі вікна багатоповерхівок.

Матеріали для документалки зібрали журналісти інформагентства Associated Press — Мстислав Чернов, Євген Малолєтка, Василіса Степаненко. Вони прибули до Маріуполя вночі 24 лютого за кілька годин до перших звуків повномасштабної війни.

Стрічка Чернова перегнала попереднього рекордсмена — документальний фільм «ЮКІ» Володимира Мули, який розповідає українців в хокеї. За весь прокат стрічка заробила понад півмільйон гривень.

Читайте також

Мстислав Чернов, який вже зняв фільм про Маріуполь, розглядає можливість створення фільму про Харків. Про це він повідомив під час презентації фільму «20 днів у Маріуполі» в Харкові 31 серпня.

«Усе, що ви бачили у фільмі — реальність кожного дня». 31 серпня в Art Area ДК представили документальну стрічку «20 днів у Маріуполі». Після перегляду стрічки глядачі та глядачки могли поставити запитання режисеру Мстиславу Чернову.