Журналіст і режисер з Харкова Мстислав Чернов, який вже зняв фільм про Маріуполь, розглядає можливість створення фільму про Харків. Про це він повідомив під час презентації фільму «20 днів у Маріуполі» в Харкові 31 серпня.

«Це, знову таки, об’єм матеріалу, який потребує великої роботи. Я сподіваюся, якщо я буду робити наступний проєкт, наступний фільм, то принаймні щось із Харкова туди точно увійде», — прокоментував Чернов.

Після показу стрічки відбулася сесія запитань-відповідей, під час якої режисер відповідав на запитання глядачів. Одна із глядачок запитала щодо можливого фільму про Харків, оскільки Мстислав Чернов, після виїзду з Маріуполя, відвідав Харків і документував події міста під час обстрілів навесні 2022 року.

«20 днів у Маріуполі»

Стрічка-дебют харківського журналіста, фотографа та режисера Мстислава Чернова розповідає, як Маріуполь переживав перші тижні повномасштабного російського вторгнення. Перші обстріли, холодні ночі без світла та тепла, бомбардування пологового, вигорілі вікна багатоповерхівок.

Кадр з фільму «20 днів у Маріуполі» / Фото: сторінка Facebook Мсислава Чернова

Матеріали для документалки зібрали журналісти інформагентства Associated Press — Мстислав Чернов, Євген Малолєтка, Василіса Степаненко. Вони прибули до Маріуполя вночі 24 лютого за кілька годин до перших звуків повномасштабної війни.

Читайте також

  • У День Незалежності в Харкові пройшла прем’єра фільму «Довбуш» українського режисера Олеся Саніна. Дата фільму була обрана не лише через святкування Дня Незалежності України, а й через те, що це день вбивства Олекси Довбуша. «Я б навіть сказав, це не день його смерті, а початок безсмертя», — каже Олесь Санін.