Підозру повідомили залізничнику, який передавав дані про техніку Сил оборони та розміщення фортифікаційних споруд в Харківській області, російським спецслужбам. Про це сказали в обласній прокуратурі.

41-річного працівника Укрзалізниці підозрюють в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

За даними слідства, він, «маючи стійкі антиукраїнські погляди», доєднався до учасників Телеграм-каналу, який адміністрували російської спецслужби. Через нього чоловік передавав інформацію про пересування засобів Сил оборони України залізничним сполученням, а також розміщення оборонних фортифікаційних споруд на території Харківського регіону.

Підозрюваний працював помічником машиніста локомотивного депо регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Українська залізниця». Тому він мав можливість збирати дані про вид і кількість техніки ЗСУ на залізничній станції, а також її переміщення, не викликаючи підозр.

За версією прокуратури, інформацію, зібрану і передану підозрюваним, РФ використовувала для планування та коригування ударів. Це мало ускладнити логістику для підрозділів Сил оборони на Харківщині.

Підозрюваного затримали на території залізничної станції, де він працював. У ході обшуку слідчі виявили та вилучили докази протиправної діяльності. Мова йде телефон чоловіка, з якого він надсилав повідомлення у російський Телеграм-бот.

Слідство триває, підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Нагадаємо, Харківська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру експоліцейському селища Дворічна, який ніби працював на Росію під час окупації населеного пункту. 

Читайте також