За минулу добу на Харківському напрямку російські війська втратили 168 осіб живої сили, з яких 55 — безповоротно. Також Сили оборони знищили танк, бойову броньовану машину та два авто. Ще по одному танку, артилерійській системі та автомобілю було пошкоджено.

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних Сил України

За минулу добу на всій лінії фронту відбулося 136 бойових зіткнень. Російські війська втратили близько 1230 осіб. Крім того, 16 танків, 20 бойових броньованих машин, 32 артилерійські системи, 20 БпЛА оперативно-тактичного рівня, одну ракету, 40 автомобілів та сім одиниць спеціальної техніки.

На Харківському напрямку продовжуються дві атаки армії РФ у районі міста Вовчанськ. Як зазначають у Генштабі, ситуація контрольована.

На Куп’янському відтинку від початку доби проходить чотири бої, зокрема поблизу сіл Степова Новоселівка, Піщане та Берестове.

На Лиманському напрямку росіяни провели дві безрезультатні атаки поблизу населених пунктів на кордоні Харківської та Луганської областей. Це села Макіївка на Луганщині та Терни на Донеччині. Ще два боєзіткнення продовжуються в районі села Греківка Луганської області.

За даними Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, на Куп’янському напрямку, російське військо проводить активні наступальні дії різної інтенсивності, намагаючись прорвати оборону українських військ та захопити важливі ділянки місцевості, або населені пункти, які впливають на стійкість української оборони.

Нагадаємо, що армії РФ не вдалося реалізувати «харківську операцію». Українські військові стримують російські підрозділи. Про це заявив Володимир Зеленський у вечірньому зведенні 8 червня.

«Говорив сьогодні з Головкомом — загалом про ситуацію. Дуже вагомий результат — те, що російській армії не вдалося реалізувати їхню Харківську операцію. Максимально їх зараз стримуємо і знищуємо російські підрозділи, які заходять на нашу землю та тероризують Харківщину», — сказав він.

Читайте також

  • Робота для бізнесу у Харкові ускладнена не лише відключеннями світла, а й безперервними повітряними тривогами. Тривога в місті лунає по 16 годин на добу.
  • На тлі контратакувальних дій Сил оборони України російські військові перекидають підрозділи з Донецької області на Харківський напрямок.
  • Російські війська цілеспрямовано обстрілюють ліси з метою створити пожежу та зашкодити екосистемі та цивільному населенню.