З 53 населених пунктів Куп’янського напрямку станом на ранок 30 серпня евакуювали 739 людей з них 130 – це діти, повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Мова йде про обов’язкову евакуація, яка саме проходить у Куп’янському районі. Юридично це те саме, що примусова. За словами очільника регіону, це додатковий аргумент для евакуації.

«Є обов’язкова/примусова евакуація з 53 населених пунктів Куп’янського району в тому числі і дітей, і дорослих. Люди бачачи повідомлення у ЗМІ щодо зменшення тиску збройних сил РФ та штурмових дій на цьому напрямку, сприймають це як сигнал, що можна повертатися. Дехто з них навіть вже розглядає питання повернення. Ми вивозимо задля безпеки цивільних», — прокоментував Олег Синєгубов.

За інформацією начальника ХОВА, бувають поодинокі випадки, коли люди евакуювали, але вже повертаються.

Читайте також

У школах Куп’янська залишилося 1180 учнів. Деякі діти ще залишають в громаді, більшість виїхали на безпечнішу територію України або за кордон. 

Постійні прильоти та порожні вулиці: як живе прифронтовий Куп’янськ. Прифронтовий Куп’янськ у Харківській області розташований за 15 км від фронту. Місто серйозно постраждало від руйнувань на початку повномасштабного вторгнення, а також під час боїв за його звільнення у вересні 2022 року. Сьогодні ж воно постійно перебуває під обстрілами російських РСЗВ та систем С-300.