На Харківщині з небезпечних громад необхідно евакуювати ще 35 дітей.

Про це повідомив очільник ХОВА Олег Синєгубов.

За його словами, минулої доби ворожих обстрілів зазнали прифронтові та прикордонні населені пункти Чугуївського та Куп’янського районів області. Постраждалих серед цивільного населення не зафіксовано.

Синєгубов також сказав, що з громад Куп’янського, які постійно обстрілюються, уже евакуйовано 257 дітей, ще 35 — необхідно евакуювати.

Що відомо про примусову евакуацію Куп’янського району

9 серпня керівник Куп’янської РВА Андрій Канашевич підписав розпорядження про оголошення обов’язкової евакуації. Тоді на території Куп’янської міської територіальної громади обов’язкова евакуація оголошена для мешканців міста Куп’янськ, Заоскілля (лівий берег річки Оскіл), Ківшарівка та Куп’янськ-Вузловий.

Координаційний штаб із питань проведення обов’язкової евакуації населення підтримав рішення про проведення примусової евакуації сімей із дітьми з територій громад Куп’янського району, зазначив Синєгубов. 

Попереднє рішення про таку евакуацію було ухвалене Радою оборони Харківської області. Зокрема, евакуації підлягають сім’ї з дітьми з населених пунктів: Кіндрашівка, Тищенківка, Куп’янськ, Куп’янськ-Вузловий, Ківшарівка, Глушківка, Колісниківка, Курилівка, Новоосинове, Подоли. На момент розгляду цього питання на Раді оборони області в цих населених пунктах перебувало 275 дітей.

Крім того, згідно з рішенням Ради оборони дітям буде заборонено в’їжджати у вказані громади. Також, діти можуть бути евакуйовані щонайменше з одним з батьків або опікуном.

Читайте також

  • Армія РФ завдала авіаударів по двох селах на Харківщині — Генштаб.