Вчителі шкіл, які найбільше постраждали у Харківській області від військової агресії рф отримають близько 6 тисяч ноутбуків.

За словами директора Департаменту науки і освіти Харківської ОВА Олексія Литвинова, для повного забезпечення вчителів необхідно більш як 30 тисяч ноутбуків.

«У межах проєкту ЮНЕСКО буде виділено 5895 ноутбуків. Вони дуже потрібні для вчителів і я переконаний, що певна кількість потрапить і до учнів з деокупованих територій, для яких вони вкрай потрібні. Адже діти, які виїхали за межі Харківської області, вони здебільшого таких проблем не мають, а діти ВПО і ті, які залишалися під окупацією, мають ситуацію набагато складнішу», – наголосив Литвинов.

Комп’ютерами планують забезпечити педагогічних працівників, що перебувають на деокупованих територіях; вчителів, зокрема, ВПО, чиї заклади освіти було пошкоджено, зруйновано або пограбовано; педагогів закладів, що перебувають у відносно безпечних громадах та у які працевлаштовують ВПО або навчають здобувачів освіти з-поміж ВПО.

Також відомо про ініціативу «Ноутбук кожному вчителю». Його реалізація стала можливою завдяки домовленостям Міністерства освіти і науки України з компанією Google та за підтримки Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури ЮНЕСКО.