Рада Європейського Союзу виділить ще €500 мільйонів військової допомоги Україні та розпочне тренувальну місію для українських військових.

Про це повідомили на сайті Ради ЄС.

Зазначається, що це шостий транш фінансової допомоги від Євросоюзу для українських захисників. Загалом виділено €3,1 мільярда, з цього траншу 490 мільйонів спрямують на військову техніку, а 10 мільйонів призначені  для покриття обладнання та витратних матеріалів, таких як засоби індивідуального захисту, аптечки першої допомоги і паливо. 

«Мобілізація додаткових €500 мільйонів країнами-членами ЄС є ще одним доказом того, що ми залишаємося непохитними у нашій підтримці українських ЗСУ для захисту країни від агресії. Останні невибіркові напади росії на українське цивільне населення та цивільну інфраструктуру є ще одним доказом повної неповаги росії до прав людини та міжнародного права», – заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Щодо навчання українських військових, то воно відбуватиметься в межах новоствореної Місії військової допомоги на підтримку України (EUMAM Ukraine). Метою місії є сприяння підвищенню боєздатності Збройних сил України.

Це забезпечить індивідуальну, колективну та спеціалізовану підготовку українських військових. EUMAM Ukraine працюватиме на території держав-членів ЄС і матиме свій оперативний штаб у Брюсселі, а командуватиме місією віцеадмірал Ерве Блежан.

Нагадаємо, що Україна отримала $1,3 мільярда екстреного фінансування від МВФ.