За словами дипломатів ЄС, консультації розпочнуться найближчими днями.

Європейська комісія почне консультації з представниками країн ЄС щодо майбутнього пакету санкцій протягом декількох днів, повідомили чотири європейські дипломати в інтерв’ю виданню Politico.

Брюссель вже запровадив кілька пакетів санкцій проти росії через її війну з Україною. Європейська комісія в цей час готує нові заходи та обговорить пропозиції з послами країн ЄС вже в п’ятницю.

Дипломати очікують обговорення плану щодо обмеження ціни на російську нафту, який наразі обговорюється в G7. США чинять тиск на ЄС, щоб досягти прогресу в питанні обмеження ціни на нафту до того, як в грудні набуде чинності заборона ЄС на імпорт російської нафти.

Іншими потенційними заходами, які можуть бути застосовані, можуть бути розширення санкційних списків фізичних осіб, заборона на імпорт російських діамантів та інших предметів розкоші.

Зазначимо, що Фінляндія направила лист до Єврокомісії з пропозицією запровадити загальні рекомендації для всіх країн Шенгенської зони щодо скасування або визнання недійсними віз, виданих громадянам росії, та обмежень на їхній в’їзд.