До 2025 року Європейський Союз подовжить тимчасовий захист українців. Наразі у ЄС перебуває 4 мільйони українських біженців.

Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє журналіст Радіо Свобода.

За її словами, Єврокомісія запропонує розширити тимчасовий захист для України.

«З гордістю повідомляю, що Єврокомісія запропонує подовжити наш тимчасовий захист на українців у ЄС. Наша підтримка України триватиме. Лише цього року ми надали 12 мільярдів на виплату заробітної плати та пенсій, щоби підтримувати роботу лікарняних шкіл та інших служб. І через нашу пропозицію активів ми нарощуємо виробництво боєприпасів, щоб допомогти задовольнити нагальні потреби України (…) Ми будемо поруч з Україною на кожному кроці, скільки буде потрібно», — сказала Урсула фон дер Ляйєн.

Очільниця Єврокомісії зазначила, що від початку повномасштабного вторгнення РФ притулок у ЄС знайшли 4 мільйони українців. Їм забезпечили доступ до житла, медичного обслуговування, ринку праці та багато іншого.

Тимчасовий захист українських біженців активували в березні 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення РФ. Спочатку на рік, а потім директиву подовжили ще до березня 2024 року. Загалом механізм розрахований на три роки, тобто до березня 2025 року.

Читайте також

  • Кожен 5 українець за кордоном вагається чи варто повертатися в Україну.