Діти вже зустрілися зі своїми рідними. Попереду їх чекає реабілітація.

Днями з тимчасово окупованих територій України та з РФ вдалося повернути трьох підлітків додому. Про це повідомив омбудсман Дмитро Лубінець.

«Робота щодо повернення українських дітей додому триває. І вже дві дівчини та хлопець зустрілися зі своїми рідними. Їм по 14-15 років», – розповів омбудсман.

За словами Лубінця, один зі школярів розповів, що мріє стати поліціянтом, щоб «дбати про безпеку людей». 

Дітям, яких вдалося повернути до України, подарували гаджети для навчання. Попереду їх чекає реабілітація, підтримка психолога та юристів.

В Україні розробили механізм повернення додому вивезених Росією українських дітей. Про це під час Ялтинської європейської стратегії розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Для гарантування безпечного повернення дітей додому планують розробити механізм отримання списків дітей, верифікувати та оновлювати дані, щодо депортованих дітей та намагатися відкривати гуманітарні коридори.

Також, згідно з механізмом, планують документувати факти злочинів та виявляти нові обставини. Дітей чекатиме психологічна реабілітація після повернення. Для цього, за словами Лубінця, планують створити спеціальний центр для реабілітації.

Читати також:

  • Понад 10 тисяч українських дітей залишилися без батьківського піклування внаслідок повномасштабної війни.
  • Україна розробила механізм повернення вивезених Росією українських дітей.
  • 503 дитини загинули в Україні внаслідок збройної агресії РФ.