Цього тижня на Харківщині завершилися примусова евакуація з трьох громад Куп’янського району. У ХОВА розглядають інші населені пункти, в яких імовірно оголосять евакуацію в примусовий спосіб.

Про це повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов під час брифінгу.

«Досить важко нам було вивести дві останні сім’ї. Відверто хочу зазначити, що ми їх шукали по населених пунктах цього напрямку і далі було встановлено, що вони вже самостійно виїхали. Будемо моніторити ситуацію, тому що вже є факти повернення евакуйованих людей до своїх населених пунктів», — йдеться в повідомленні.

З Куп’янського району Харківської області вдалося евакуювати понад 250 дітей з родинами з 10 населених пунктів, що опинилися в зоні активних бойових дій.

Примусова евакуація з Куп’янського району

9 серпня керівник Куп’янської РВА Андрій Канашевич підписав розпорядження про оголошення обов’язкової евакуації. Тоді на території Куп’янської міської територіальної громади обов’язкова евакуація оголошена для мешканців міста Куп’янськ, Заоскілля (лівий берег річки Оскіл), Ківшарівка та Куп’янськ-Вузловий.

Координаційний штаб із питань проведення обов’язкової евакуації населення підтримав рішення про проведення примусової евакуації сімей із дітьми з територій громад Куп’янського району, зазначив Синєгубов. 

Попереднє рішення про таку евакуацію було ухвалене Радою оборони Харківської області. Зокрема, евакуації підлягають сім’ї з дітьми з населених пунктів: Кіндрашівка, Тищенківка, Куп’янськ, Куп’янськ-Вузловий, Ківшарівка, Глушківка, Колісниківка, Курилівка, Новоосинове, Подоли. На момент розгляду цього питання на Раді оборони області в цих населених пунктах перебувало 275 дітей.

Крім того, згідно з рішенням Ради оборони дітям буде заборонено в’їжджати у вказані громади. Також, діти можуть бути евакуйовані щонайменше з одним з батьків або опікуном.

Читайте також

  • Армія РФ обстріляла Ківшарівку Куп’янського району
  • Українські військові відбили 7 атак РФ на Куп’янському напрямку – Генштаб