З Куп’янського району Харківської області вдалося евакуювати понад 250 дітей з родинами з 10 населених пунктів, що опинилися в зоні активних бойових дій, повідомив керівник відділу евакуації координаційного гуманітарного центру Олег Іванов в етері «Суспільне.Спротив».

«На моїй пам’яті саме ця примусова евакуація сімей з дітьми була найважчою і найбільшою з Харківської області, бо це було майже 270 або більше дітей, яких треба було евакуювати. Волонтери допомогли з евакуацією 120 дітей. Було важко вмовляти сім’ї. Бо ті, хто залишилися, — це найсильніші люди. Було важко і з логістичної сторони, бо оперативна ситуація на Куп’янському напрямку складна: важко було дістатися до деяких населених пунктів, і дорога туди й назад зайняла приблизно 8-9 годин», — зазначив він.

За його словами, з кожною сім’єю доводилося спілкуватися щонайменше двічі: по гарячій лінії та особисто. З деякими доводилося розмовляти про примусову евакуацію щодня.

Більшість евакуйованих родин залишилися у Харкові, декого розмістили у гуртожитку. Тих, хто бажав виїхати до інших міст, доправили за призначенням. Іванов зазначив, що окремі родини доводилося евакуйовувати повторно через спроби повернутися додому за речами.

27 листопада поліція Харківщини повідомила, що з небезпечних громад Куп’янського району евакуювали всіх дітей.

Що відомо про примусову евакуацію Куп’янського району

9 серпня керівник Куп’янської РВА Андрій Канашевич підписав розпорядження про оголошення обов’язкової евакуації. Тоді на території Куп’янської міської територіальної громади обов’язкова евакуація оголошена для мешканців міста Куп’янськ, Заоскілля (лівий берег річки Оскіл), Ківшарівка та Куп’янськ-Вузловий.

Координаційний штаб із питань проведення обов’язкової евакуації населення підтримав рішення про проведення примусової евакуації сімей із дітьми з територій громад Куп’янського району, зазначив Синєгубов. 

Попереднє рішення про таку евакуацію було ухвалене Радою оборони Харківської області. Зокрема, евакуації підлягають сім’ї з дітьми з населених пунктів: Кіндрашівка, Тищенківка, Куп’янськ, Куп’янськ-Вузловий, Ківшарівка, Глушківка, Колісниківка, Курилівка, Новоосинове, Подоли. На момент розгляду цього питання на Раді оборони області в цих населених пунктах перебувало 275 дітей.

Крім того, згідно з рішенням Ради оборони дітям буде заборонено в’їжджати у вказані громади. Також, діти можуть бути евакуйовані щонайменше з одним з батьків або опікуном.

Читайте також

  • На Харківщині внаслідок російських обстрілів пошкоджено школу в селі Подоли