Як відбувається продаж алкоголю в Харкові під час війни

Ґвара Медіа - 25 Травня 2024 | 08:04

Після оголошення воєнного стану в регіонах України почали вводити заборону на продаж алкоголю для цивільного населення та військовослужбовців. Згодом заборону замінили на обмеження часу продажу спиртних напоїв. Графіки змінюються з огляду на безпекову ситуацію в кожній області та в окремих населених пунктах.

У 2024 році обмеження переважно діють за певним графіком, який встановлює військова адміністрація регіону.

Продаж алкоголю в Харкові

Станом на травень 2024 продаж алкоголю в Харкові дозволений в час з 05:00 до 23:00, і заборонений під час комендантської години. У дозволений час можна придбати будь-який вид алкоголю, включно з міцними напоями.

Таке правило діє для цивільних. А от особам у військовій формі продаж алкоголю в Харкові та області заборонений у будь-який час доби.

Надалі Харківська обласна військова адміністрація може коректувати графік продажу алкоголю або вводити повну заборону на продаж спиртного в області чи окремих регіонах, керуючись безпековою ситуацією.

Наказ, який регулює обмеження продажу алкоголю на Харківщині. Фото: Харківська ОВА
Наказ, який регулює обмеження продажу алкоголю на Харківщині. Фото: Харківська ОВА

Продаж алкоголю в інших областях України

Схожа ситуація в інших областях України. Однак у деяких регіонах обмеження значно суворіші, наприклад, у Донецькій, Херсонській та Миколаївській областях. Тоді як на Закарпатті заборони немає зовсім.

За областями алкоголь можна придбати в такий час:

 • Дніпропетровська, Житомирська, Рівненська — з 05:00 до 00:00;
 • Івано-Франківська — з 10:00 до 21:00;
 • Київ — з 11:00 до 21:00 в магазинах та до 22:00 в закладах громадського харчування. У Київській області ситуація відрізняється залежно від територіальних громадах;
 • Миколаївська — з 05:00 до 00:00 (за винятком кількох територіальних громад);
 • Одеса — з 09:00 до 22:00;
 • Чернівецька — з 04:00 до 00:00;
 • Херсонської області – у 160 населених пунктах діє повна повну заборону на продаж алкоголю. У самому Херсоні продаж дозволений з 06:00 до 20:00.

Найсуворіші обмеження діють на території Донецької області. Тут повністю заборонено купівлю-продаж всіх видів спиртних напоїв.

Чому під час війни встановлюють обмеження на продаж спиртних напоїв

Обмеження щодо продажу спиртних напоїв цілком законні. Юридично заборону регулює Закон України «Про правовий режим воєнного стану» та Указ Президента «Про введення воєнного стану в Україні».

Ще 23 березня 2022 року Центр громадського здоров’я України опублікував пояснення заборони алкоголю під час війни. Основна причина — вплив алкоголю на те, як людина думає та поводиться під час небезпеки

«Це пов’язано з тим, що алкоголь змінює роботу мозку, і це призводить до виснаження хімічних речовин у нашому мозку, які допомагають зменшити тривожність природним шляхом. У результаті ми можемо відчувати ще більший стрес, тривогу чи депресію, а потім відчуватимемо, що нам потрібно більше алкоголю, щоб допомогти впоратися з цим непереборним відчуттям тривоги», — ЦГЗ.

Чому ще варто відмовитися від споживання алкоголю під час воєнних дій:

 • Нездатність об’єктивно оцінити безпекову ситуацію;
 • Можливі прояви агресії та насильства;
 • Можливі травматичні й нещасні випадки;
 • Гірша якість сну;
 • Несумісність алкоголю з деякими ліками, які можуть знадобитися;
 • Погіршення самопочуття, отруєння алкоголем.

«Замініть вживання алкоголю медитацією або хорошим та якісним сном — це буде більш помічним вам та допоможе зберегти життя, якщо раптом станеться екстрена ситуація», — рекомендує Центр громадського здоров’я України. 

Також фахівці рекомендують прислухатися до свого стану і за потреби звернутися до психотерапевта або психіатра. Спеціаліст допоможе справитися з тривогою, панічними атаками та страхами.

Поширені запитання

З котрої години дозволений продаж алкоголю в Харкові?

Продаж алкоголю в Харкові дозволений від закінчення дії комендантської години, тобто з 05:00.

До якої години дозволений продаж алкоголю в Харкові?

Продаж спиртного в Харкові дозволений до початку комендантської години, тобто до 23:00.

З котрої години дозволений продаж алкоголю в АТБ?

Продаж алкоголю в АТБ, Сільпо та інших торговельних мережах в Харкові дозволений від часу відкриття закладу, проте не раніше 05:00.

Продаж алкоголю в Україні дозволений з 18 чи 21 року?

Законодавством України заборонено продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які НЕ досягли 18 років. З 18 років можна купити будь-який алкоголь.

Стаття 15 Закону України про регулювання виробництва і обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального

Чи дозволений продаж алкоголю військовим?

Під час воєнного стану в Україні заборонено продавати алкоголь особам у військовій формі.

Який штраф передбачений за продаж алкоголю під час комендантської години?

Згідно з частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення для суб’єктів господарювання, які порушують правила продажу алкоголю, передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 6800 до 13600 гривень.

Читайте також

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.