Прокуратура повідомила про підозру 56-річному мешканцю селища Золочів Харківської області, який організував «схему» незаконного переправлення чоловіків призовного віку до Білгородської області Російської Федерації.

Про це повідомляють Харківська обласна прокуратура та Поліція Харківської області.

Як зазначає слідство, чоловік був обізнаний у розташуванні українських блокпостів на території Богодухівського району та вивозив військовозобов’язаних чоловіків на авто. Потім він висаджував людей поблизу лісу, за яким вже була територія Російської Федерації.

«З кожним «клієнтом» він проводив детальний інструктаж. Насамперед чоловіки призовного віку мали казати, що вони друзі підозрюваного та разом їдуть на дачу на території Богодухівщини», — розповіли в прокуратурі.

За втечу з України чоловік брав по 9000 доларів.

«Спочатку ухилянти передавали першу частину суми у розмірі 1000 доларів США, а вже під час прибуття на місце злочину — другий транш».

Організатора «схеми» затримали під час чергової спроби проїхати український блокпост, неподалік села Одноробівка, що розташоване за 8 кілометрів від кордону з РФ. Під час обшуку в чоловіка виявили 8000 доларів.

Наразі правоохоронці встановлюють всі епізоди злочинів та суму коштів, яку він встиг отримати від людей, яких вивіз. Також вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Читайте також

  • Прокуратура затримала чоловіка за підозрою у співпраці з представниками РФ в окупованому Вовчанську на Харківщині
  • У Харкові затримали шістьох інженерів-проектувальників. Їх підозрюють у співпраці з підсанкційною російською державною корпорацією з атомної енергії «Росатом».