У Харкові затримали шістьох інженерів-проектувальників. Їх підозрюють у співпраці з підсанкційною російською державною корпорацією з атомної енергії «Росатом».

Про це повідомила пресслужба СБУ.

За версією слідства, основним підозрюваним є керівник проєктної організації у Харкові. Чоловік налагодив контакт з представниками РФ через свого родича — власника російської компанії, яка виконує підряди «Росатома». До діяльності харків’янин залучив п’ятьох місцевих науковців у галузі атомної енергетики. За співпрацю з представниками РФ чоловікам платили у криптовалюті, зазначили в СБУ.

Як зазначають правоохоронці, на замовлення корпорації вони розробляли науково-дослідну та проєктну документацію для модернізації російських Курської, Ростовської, Нововоронезької та Балаковської АЕС. Також представники «Росатома» планували залучити до інтеграції Запорізької атомної електростанції до енергетичної системи РФ, але підозрюваних затримали.

Слідчі Служби безпеки повідомили шістьом затриманим про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Їм загрожує до 12 років тюрми.

Читайте також

  • Прокуратура затримала чоловіка за підозрою у співпраці з представниками РФ в окупованому Вовчанську на Харківщині