Електромережа Харківської області працює в екстремальних умовах через постійні обстріли з боку армії РФ. Тому енергетики вимушені відключати електричні лінії, щоб провести аварійно-відновлювальні роботи, пояснили в пресслужбі Харківобленерго.

Також енергетики додали, що пошкодження мереж та додаткові обмеження, які застосовує «Укренерго», змушують відключати споживачів Харкова та області в обсягах, що перевищують погодинні графіки.

«Принцип роботи електрообладнання — це безперебійний режим. Воно не розраховане на дуже часті вимкнення-увімкнення та може просто не витримувати. Як результат — ще масштабніші аварії та більш тривалі знеструмлення. Тому, на жаль, є випадки, коли в одному і тому ж районі частину абонентів вимикають на більш тривалий час», — розповіли в Харківобленерго.

Також енергетики пояснили, чому бувають випадки, коли в одному домі світла немає, а в сусідньому — є.

«Якщо у вас немає світла, а у вашого сусіда є, це не означає, що про вас “забули”. Це означає, що ви з сусідом підключені до різних ліній, і на даний час немає можливості забезпечити одночасну подачу електроенергії у ваші будинки».

Читайте також