Харківську Холодногірську бібліотеку затопили, через це 1000 книг опинилися під водою та потребують заміни. Про це стало відомо з соцмереж закладу.

«На фоні постійних сирен, прильотів, зруйнованих будинків, загиблих людей в Харкові – наша біда – не біда, але ж як болить! Днями близько тисячі бібліотечних книг “пішли під воду”. Приміщення бібліотеки знаходиться на першому поверсі житлового будинку і вчора був справжній потоп. На другому поверсі прорвало трубу. Ми винесли 15 відер води, яку вичерпували декілька годин. Другий день поспіль зі стелі, з люстр капає вода…», – йдеться в повідомленні.

У бібліотеці додають, що у 2023 році був звіт перед читачами та друзями закладу, які поповнили фонд на 218 книг. Тепер має бути списано близько тисячі книжок.

Ґвара Медіа торік до Дня бібліотек написала матеріал про роботу Холодногірської бібліотеки у Харкові. Бібліотека традиційно вважається «місцем, де зберігаються книжки», але такий опис аж занадто обмежує спектр творчості та можливостей Холодногірської бібліотеки у Харкові.

Сюди можна прийти за книжкою – і залишити серце. Цей простір переконливо доводить, що бібліотека – це не лише інституція чи будівля-функція у місті, а культурний центр, де збираються цікаві люди.

На цю тему

Збитки системі освіти України через війну становлять майже $14 млрд — МОН. Відповідно до оцінки Світового банку «UKRAINE Third Rapid Damage and Needs Assessment (RDNA3) February 2022 – December 2023» (UA RDNA3 report) у зв’язку з повномасштабною агресією національна освіта зазнала збитків на $13,923 млрд.