Верховна Рада прийняла законопроєкт № 8172, який допоможе перейти на екологічно чистий транспорт.

Про це пише ЦТС.

Закон забороняє використання автобусів із дизельним та бензиновими двигунами внутрішнього згоряння на маршрутах громадського транспорту з 2036 року.

Відповідно до проєкту, з 1 січня 2036 року в містах обласного та районного значення допускатимуть до маршрутів лише електроавтобуси, автобуси з ГБО та водневими паливними осередками.

Окремі міськради зможуть відкласти введення нових правил не більш як на два роки. Міжміського та приміського транспорту нововведення не торкаються.

Як це відбуватиметься?

Перехід планують робити поступово: з 1 січня 2028 року в містах, де населення понад 250 000 осіб, не менше 50 % автобусів, що закуповуються, мають бути електричними, водневими або з ГБО, а з 1 січня 2030 дозволять закуповувати лише такі моделі.

  • ГБО — це скраплений нафтовий газ, який використовується як паливо у двигунах внутрішнього згоряння в транспортних засобах або генераторах.

Також до 2030 року у великих містах частка «зелених» автобусів повинна складати 25 %, до 2033 — 50 %. Разом тим, законом передбачається спрощення та здешевлення процедури встановлення зарядних станцій для електротранспорту та підключення їх до електромереж. Спрощення розповсюджується для електромобілів. Крім того, до 1 січня 2025 року власник зарядної станції сплачуватиме лише частину плати за підключення до мережі.

Житлові будинки можуть влаштовувати на своїй території зарядні станції в межах встановлених лімітів потужності.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.