Більше чверті ветеранів (28%) наразі безробітні, а 63,6% — хочуть мати власний бізнес.

Про це свідчать результати опитування Українського ветеранського фонду спільно з Міністерством у справах ветеранів.

Ветерани

Крім того, половина опитаних ветеранів потребують матеріальної допомоги, ще 18,2% — медичної. У майбутньому 53,8% ветеранів потребуватимуть зміцнення здоров’я, ще:

  • 34,7% потребують допомоги у придбанні житла;
  • 31,1% — фінансової підтримки;
  • 28% — покращення чи відновлення житла.

Менше чверті опитаних також потребують допомоги у сфері освіти, працевлаштування, психологічної підтримки тощо.

Наразі ветерани користуються такими пільгами, як комунальні субсидії (69,3%), отримання пенсій (48,9%) та безоплатним проїздом (47,6%). Лише 5,8% отримують психологічну реабілітацію, з яких 3,6% задоволені якістю послуг.

Водночас не задоволені опитані медичним обслуговуванням (49%), грошовою допомогою (26%), пенсіями (24%) та психологічної реабілітацією (20%) тощо.

Діючі військові

Третина опитаних потребує матеріальної підтримки, майже п’ята частина (19%) — підтримки родині, 18% — психологічної підтримки тощо.

У майбутньому 58% військових потребуватимуть зміцнення здоров’я, 49% — надання житла, 34% — працевляштування та 30% — освіти. Менше всього допомоги просять у реінтеграції.

У той час, дослідники зафіксували майже однакову кількість тих, хто задоволений (36,6%) та не задоволений (37,2%) рівнем грошового забезпечення. П’ята частина не має однозначної відповіді.

Більше половини військовослужбовців (51%) планують повернутися на попереднє місце роботи.

Дві третини опитаних захисників хвилюються з приводу проблем зі здоров’ям після війни. Більше половини боїться нерозуміння від суспільства та понад 40% психологічних розкладів та проблем з оформленням соцпільг.

Ставлення суспільства до ветеранів

Більше половини опитаних (54%) вважає, що держава частково чи повністю не виконує зобов’язання перед ветеранами. Натомість 62% зазначають, що суспільство їх поважає.

Рівень та ефективність державних програм інклюзивного простору та реабілітації досі є недостатньою.

При поверненні з війни, ветерани переважно стикаються з проблемами відсутності працевлаштування, зловживання алкоголем та конфліктами у родині. Натомість після участі у бойових діях у переважної більшості з’явилося бажання змінювати країну, цінувати життя та стосунки, переглянути пріоритети та внутрішню філософію.

Друге анонімне онлайн-опитування серед ветеранів та діючих військовослужбовців «Портрет ветерана. Блок «Потреби ветеранів» було проведено 6-12 лютого 2023 року серед 1247 респондентів.

  • Більшість українців вважає, що необхідно завдати ударів по Росії.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.