З п’яти українських короткометражок, представлених на Берлінському кінофестивалі 2023, журі відзначило дві.

Про це 26 лютого повідомили у Держкіно.

«Це побачення» Надії Парфан

Ілюстративне зображення / Berlinale

Фільм отримав спеціальну відзнаку Міжнародного журі. Стрічку демонстрували у межах програми Berlinale Shorts 2023.

Картина розповідає про життя в торішньому Києві під час війни. Це рімейк однойменного фільму Клода Лелуша, знятий під суб’єктивним кутом камери в одному невідредагованому кадрі. Його зняла Надія Парфан, а співпродюсерами стали Ілля Гладштейн й Ірина Ковальчук. Це також перший проєкт власного виробництва українського онлайн-кінотеатру Takflix. Стрічку зняли за підтримки Британської ради в Україні.

У журі зазначили, що «режисерці вдалося визволити корометражку 1976 року і перетворити її на щось складніше, де нагальність має причини; це пов’язано з війною, а не з примхою мачо, тим більше, що український солдат у відпустці — сама жінка».

Після показу на Берлінському кінофестивалі стрічка буде доступна британській платформі Nowness і на Takflix.

Надія Парфан  — кінопродюсерка та кінорежисерка, громадська активістка, співзасновниця Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» у Славутичі та компанії-дистриб’ютора документального кіно 86PROKAT.

«Прокидаючись у тиші» Міли Жлуктенко та Даніеля Асаді Фаезі

Ілюстративне зображення / Berlinale

Українсько-німецька документалка про українських дітей-біженців, що знайшли прихисток у колишній німецькій казармі, отримала спеціальну нагороду за найкращий короткометражний фільм Вона була в програмі Generation Kplus.

У журі зазначили, що «легка інтимність цього фільму є свідком тривалої радості, сили та невинності на тлі глибокої втрати. Ми були зворушені впевненим підходом фільму. Він потужно пробуджує відчуття місця та історії, оскільки пропонує важливий знімок актуального сьогодення».

Стрічка також отримала 2500 євро від німецької благодійної організації для дітей Deutsches Kinderhilfswerk.

  • П’ять українських стрічок презентують на Берлінале.
  • Українська режисерка Катерина Горностай стала журі на Берлінале.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.