Документальний фільм «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко став номінантом премії Berlinale Documentary Award.

Загалом номіновано 20 стрічок на премію за найкращий документальний фільм. Переможець отримає 40 тисяч євро. Нагороду вручать під час офіційної церемонії нагородження в Berlinale Palast, яка відбудеться 25 лютого.

Фільм «Ми не згаснемо» — це історія дорослішання підлітків на сході України на тлі війни. Не дивлячись на важкі часи, п’ятеро підлітків продовжують мріяти, шукати пригоди та боротися з нудьгою.

«Майбутня подорож до вершин Гімалайських гір стає для них (підлітків – ред.) новим ковтком надії та віри в себе, освітлюючи темряву, що поволі стискається навколо них. Ця мозаїчна історія проводить нас крізь три роки життя п’ятьох бунтівних підлітків… Вона про останні прекрасні чуттєві моменти юності перед початком повномасштабної війни в Україні, про світ, якого більше немає, про світло, що намагається поглинути пітьма, про світло, що не згасає», — розповідає команда фільму.

Стрічку почали знімати у 2019 році, а завершили минулого року вже після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Дії фільму відбувається на Луганщині, у Золотому та Станиці Луганській.

Це третій повнометражний документальний фільм Аліси Коваленко. Її попередні роботи:

  • «Аліса в країні війни» — кінокартина про Донбас у співпраці з Любов’ю Дураковою;
  • «Домашні ігри» — робота ​​стала першим українським фільмом у стилі креативної документалістики, що з’явилася на платформі Netflix.

Нагадаємо, що цьогоріч дві українки потрапили до складу журі Берлінале: Катерина Горностай та Саша Прокопенко.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.