Про можливості та взаємність

Волонтерська програма Gwara Media стартувала 8 місяців тому. Сумарно на обидва оупен коли від реадакції подалось більше сотні людей.

«Починалося все як звичайний пошук волонтерів, але з часом стало зрозуміло, що участь у роботі Gwara — це професійне волонтерство», — говорить наш СЕО Сергій Прокопенко.

Сьогодні редакція допомагає волонтерам відшліфувати свої навички, поекспериментувати з форматами, дізнатись більше про те, як працює медіа. Кожного з волонтерів, хто досяг відповідних результатів, ми нагороджуємо рекомендаційними листами та сертифікатами — це особливість нашої програми. Також ми знайомимо волонтерів з героями матеріалів, водимо за лаштунки різних цікавих місць на екскурсію. Наприклад, одним з таких у Харкові був завод «Механіка»!

Сьогодні у волонтерській програмі Gwara беруть участь 75 людей. Причому лише близько 20-ти з них із Харкова, інші — з різних українських та закордонних міст: починаючи від Авдіївки й закінчуючи Каунасом.

У цьому матеріалі ділимось портретами кількох наших волонтерів, з роботами яких ви, певно, зустрічаєтесь ледь не щодня, якщо активно нас гортаєте.

Розповідаємо, хто вони, що полюбляють робити та чому долучились до програми.

Олеся Терлецька — ілюстраторка

Знайомтесь, це — Олеся. Вона створює авторські ілюстрації для матеріалів Gwara, а також допомагає із зображеннями для соцмереж.

Якщо ви читали наш матеріал «Боти, фейки та джинса. Як політики маніпулюють суспільною думкою та скільки їм це коштує», то вже знайомі з її графікою.

Олеся родом з Київської області, вивчає спеціальність «Едукаційний менеджмент» на магістратурі у Каунасі. «Зараз я у Таліні, за програмою обміну, і мучаюсь з папірцями для Erasmus. А за бакалавратом я бібліотекар, пропрацювала пару років у різних бібліотеках України», — розповідає Олеся.

Що ти любиш робити у вільний час?

Я люблю вивчати мови, подорожувати з метою і без. Я досить консервативно-лінива у плані музики і мій плейлист рідко щось доповнює, але останнім часом я все більше слухає українську електро-фолк музику. Сама слухаю і друзям з інших країн даю послухати. У вільний час сижу в Adobe Illustartor і малюю інфографіку, або збираю якісь дані, або читаю, або хожу на вечірки.

Чому долучилась до волонтерської програми?

Часто доєднуюсь до волонтерств на різних рівнях, мені це допомагає розвинути певні навички. Я вирішила доєднатись до Gwara, бо це, перш за все, медіа :), а по друге, мені дуже сподобався сайт. Взагалі зараз розумію, що мені подобається певна свобода у волонтерстві, тобто я можу взяти таск, коли маю вільний час, і можу не взяти, коли забагато справ. А ще тут я створюю ілюстрації, це щось абсолютно нове для мене. Я постійно вчуся, і це супер.

Олеся Терлецька

Kary Yko — редакторка соцмереж

Це — Каріна, наша волонтерка, яка довгий час вела соцмережі Gwara. Зокрема, дуже допомагала нам із Facebook та Twitter.

Кері живе в Харкові і вивчає там журналістику. Працює смм-ницею в IT-компанії.

«Історія початку мого волонтерства доволі цікава. Це було досить-таки раптове рішення. Все почалося зі співбесіди на посаду менеджера з продажів до команди Gwara, а завершилося пропозицією Ярослава вести соціальні мережі (за що я йому вдячна, btw) під керівництвом одного з членів команди. До речі, це також один із пунктів, за які я люблю співпрацю з Gwara — відкритість до експериментів та усього нового», — ділиться Кері.

Що ти любиш робити у вільний час?

Дуже люблю фотографувати та обробляти фото, хоча й займаюся цим не професійно (поки що :)). А ще люблю читати: детективи, фентезі, антиутопії, романи, — книги будь-якого жанру, сюжет яких може мене зацікавити. Також читаю психологію та професійну літературу (з маркетингу, копірайтингу тощо).
Щодо музики — слухаю різні жанри, 95% треків в моєму плейлисті — закордонні. Серед найулюбленіших груп та виконавців: Hurts, Muse, Saint Motel, OneRepublic, Dua Lipa, Little Boots, Grimes, alt-J та багато інших.

Я трохи фанатка кіновсесвіту Marvel та загалом супергеройських фільмів, а ще люблю кіно з неочікуваною розв’язкою.

Чому долучилась до волонтерської програми?

В мене колись давно була мрія — співпрацювати з медіа (в якості журналіста, піарника, контент-менеджера — не важливо, головне — в медіа), тож завдяки цьому волонтерству, можна сказати, я здійснила одну із своїх дитячих мрій! Ще одна річ, яка мені подобається — це різноманіття задач та можливість розібратися у всій цій медійній темі, зрозуміти, як працюють подібні ресурси. Мати такі знання та досвід, це круто, я вважаю!

Ну і останнє за списком, але definetely не за значенням — it’s all about the team! В редакції класні та цікаві люди, то є факт. Всі відкриті до спілкування та пропозицій, а якщо виникають запитання — тобі дадуть а них відповідь і допоможуть.

Kary Yko

Олексій Єрошенко — фотограф

Олексій долучився до нас порівняно нещодавно і відразу ж заглибився у польову роботу редакції. Разом з нами він відвідав Дробицький яр та відзняв репортаж про перший в Харкові інтерактивний меморіал жертвам Голокосту.

Також Олексій побував із нашими журналістами на передпоказі фільму «Носоріг» Олега Сєнцова і відвідав з камерою в руках харківські мітинги останніх днів. Про все це ми зараз готуємо ряд матеріалів, які будуть візуально унікальними завдяки нашому волонтеру.

Що ти любиш робити у вільний час?

Я живу в Харкові, вивчаю медіакомунікації у ХНЕУ, працюю мультимедіа журналістом. Фотографую, знімаю, монтую. Люблю авторське документальне кіно, слухаю різну музику, зокрема, обожнюю Radiohead.

Чому долучився до волонтерської програми?

У Gwara мені подобається молода та креативна команда з близькими для мене ідеями.

Олексій Єрошенко

Женя Міхайлідіс — райтерка

Знайомтесь, Женя — райтерка і розшифровувачка наших інтерв’ю та подкастів.

Женя дуже допомогла редакції із минулим сезоном Gwara Talkz і не лише! Волонтерка родом із Вінниці, перекладає інструкції, любить тварин та природу.

Що ти любиш робити у вільний час?

Останнім часом слухаю багато української музики і дивлюсь український стендап.

Чому долучилась до волонтерської програми?

У волонтерстві для Gwara подобається різноплановість завдань і можливостей. Вирішила стати частиною, бо ціную медіа такої тематики. І ще таким чином можна вникнути в матеріал краще, пропустити його через себе і потім експертно переказати друзям!

Женя Міхайлідіс

Стася Шевченко — PR

Це — Стася, і вона допомагає нам з промозадачами.

Зокрема, допомагає у проєкті Gwara Back, який є переможцем конкурсу інноваційних рішень EastCode 2021 та покликаний з’єднувати бізнес і громади задля покращення економічного середовища і досягнення цілей сталого розвитку.

За професією Стася комунікаційниця. «Конкретне місце роботи не буду вказувати, тому що зараз я в процесі зміни», — розповідає вона.

Що ти любиш робити у вільний час?

Люблю читати якісну і не дуже літературу. Люблю стендапи, всраті (вибачте за не літературне слово) меми, треш ТБ та збираю дурні конспірологічні теорії. Люблю трилери, всесвіт Marvel та все, що робить Девід Фінчер.

Чому долучилась до волонтерської програми?

Після повернення в Україну з США я шукала можливість поволонтерити. Мені було важливо, аби це була саме харківська історія, що якось пов’язана з медіа. Gwara якраз потрапила у серденько. Мені подобається волонтерити тут, бо команда позитивна, ініціативна й має крутий no-stress підхід до роботи.

Стася Шевченко

Danylo Paiol — юрист

Данило робив дослідження про культурну дипломатію і допомагав Gwara з офіційними скаргами, листами до органів влади та можновладців. А це багато чого коштує!

Що ти любиш робити у вільний час?

Більше за все люблю жити, а не просто ісувати. Я меломан. У кіно мене найбільше за все чіпляють бойовики, люблю їх дивитись.

Чому долучилась до волонтерської програми?

Я родом з Харкова, зараз вчуся на юриста та працюю помічником керівника юридичної фірми. Також мій справжній стиль життя (якщо можна так сказати) — це активістська діяльність.

Danylo Paiol

Долучайся до волонтерської програми!

Сьогодні волонтерська програма для нас — це один з інструментів розбудови Спільноти, що є обов’язковою умовою виживання незалежного медіа.

Ми дбаємо як про своїх читачів, так і про своїх волонтерів, тому жива взаємодія з ними — у пріоритеті для нашої редакції.

Якщо хочеш стати волонтером та дізнатись про роботу медіа зсередини — заповнюй анкету і чекай зворотного зв’язку! Переконані, ми знайдемо шлях до твого серця.

Теги:

#волонтерство #любов