Також для тих, хто застряг на кордоні, готують евакуацію.

Українським водіям та перевізникам, які заблоковані перед пунктом пропуску «Дорогуськ-Ягодин», привезли 2500 тисяч літрів води, 1200 обідів та необхідні медикаменти. Про це повідомили у Мінінфраструктури.

Також водіям уже 10 днів активно допомагає команда World Central Kitchen. За цей час команда роздала майже 14 тисяч гарячих обідів, повідомили у міністерстві.

Водії та перевізники, що заблоковані на кордоні, можуть звернутись на цілодобову гарячу лінію Укртрансбезпеки, повідомити про потреби та будь-які інші пов’язані питання за номером +38-(067)-120-04-83.

Додаткові потреби можна вказати через гугл-форму. Також, водії, що бажають евакуюватись до України, можуть заповнити форму за посиланням.

Блокування українсько-польського кордону

Польські перевізники почали страйки на кордоні з Україною з 6 листопада. Вони заблокували три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту: Корчова — Краковець, Гребенне — Рава-Руська та Дорогуськ — Ягодин. 22 листопада блокаду пункту пропуску Ягодин-Дорогуськ на українсько-польському кордоні продовжили до 1 лютого 2024 року. 

Учасники страйку вимагають повернути дозволи на комерційні перевезення для України, вказуючи на надмірну конкуренцію після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

13 листопада Україна провела переговори з польськими протестувальниками, які блокують рух вантажівок на кордоні, але не змогла дійти згоди.

16 листопада в Єврокомісії заявили, що можуть почати каральну процедуру проти Польщі в тому разі, якщо та не вирішить питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною.

Учора стало відомо про смерть водія на кордоні. Його автомобіль був на харківських номерах. Це вже друга смерть внаслідок блокади.

Читати також:

  • Україна евакуйовуватиме водіїв, заблокованих на польсько-українському кордоні.