Водії та перевізники, які бажають евакуюватися, повинні заповнити відповідну форму.

Україна почала збір даних для евакуації водіїв, заблокованих на польсько-українському кордоні. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Він закликав водіїв та перевізників, які бажають евакуюватися заповнити відповідну форму та поширити її серед інших, хто стоїть на кордоні.

«Ми розпочали збір даних для евакуації наших водіїв. У нас вже вичерпався час на погодження компромісів», – зазначив Деркач.

За словами заступника міністра, українські водії перебувають при мінусовій температурі на кордоні. Кілька разів з боку України на робочому та офіційних рівнях були порушені питання щодо харчування, чергування швидких, пожежних машин, належних санітарних умов. Проте нічого з цього не було зроблено.

«Натомість і надалі бачимо повідомлення про погодження продовження протесту з боку місцевої влади. Тому будемо вивозити всіх, хто висловить таке бажання», – додав заступник міністра.

Мінінфраструктури також ініціювало створення моніторингової групи з боку Європейського Союзу на кордоні.

Блокування українсько-польського кордону

Польські перевізники почали страйки на кордоні з Україною з 6 листопада. Вони заблокували три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту: Корчова — Краковець, Гребенне — Рава-Руська та Дорогуськ — Ягодин. 22 листопада блокаду пункту пропуску Ягодин-Дорогуськ на українсько-польському кордоні продовжили до 1 лютого 2024 року. 

Учасники страйку вимагають повернути дозволи на комерційні перевезення для України, вказуючи на надмірну конкуренцію після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

13 листопада Україна провела переговори з польськими протестувальниками, які блокують рух вантажівок на кордоні, але не змогла дійти згоди.

16 листопада в Єврокомісії заявили, що можуть почати каральну процедуру проти Польщі в тому разі, якщо та не вирішить питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною.

Учора стало відомо про смерть водія на кордоні. Його автомобіль був на харківських номерах. Це вже друга смерть внаслідок блокади.

Читати також:

  • 92% громадян вважають Голодомор геноцидом українського народу – опитування