Президент назвав мобілізацію питанням справедливості. 

Військові, які з першого дня війни захищають Україну, заслуговують на те, аби їх замінили. Про це сказав президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю британському телеканалу «Channel 4 News».

«Питання мобілізації, перш за все, це питання справедливості. Бо є люди, які з першого дня на війні, і те, що вони не жаліються, це не значить, що не має бути можливості людям їх замінити, їм відпочити. Більше мати можливості тим, хто відвоював всі ці місяці найпотужніші і найскладніші, – я впевнений, що то були найскладніші місяці війни, – вони заслуговують на справедливість, що їх замінять інші», – наголосив Зеленський.

За словами Зеленського, справедливо замінити, щоб комусь справедливо відпочити:  «людина повинна знати куди вона йде, на скільки, на скільки її підготують, хто її підготує – це дуже важливо, все це питання справедливості».

Нагадаємо, 25 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби». Зокрема, ним пропонується зниження призовного віку з 27 до 25 років; надання можливості військовослужбовцям, яких звільнили з полону, додаткової відпустки на 90 днів; залучення місцевої влади до мобілізації тощо.

Читайте також

  • Рада прийняла законопроєкт про цифрові реєстри для військового обліку.
  • Уряд вніс законопроєкт про мобілізацію до Ради.