4 березня, близько 11:00 російські війська завдали мінометних ударів по селу Івашки Золочівської громади. У цей час у населеному пункті розвантажували гуманітарну допомогу для місцевих мешканців.

Про це журналісту Ґвара Медіа розповів начальник Золочівської селищної військової адміністрації Віктор Коваленко.

За інформацією Коваленка, російські війська не поцілили у транспортний засіб з гуманітарною допомогою, однак один зі снарядів влучив у двоповерховий багатоквартирний будинок. Снаряд пробив дах та бетонну плиту, і влучив у кухню в квартирі, де перебувало двоє маленьких дітей.

«Діти були у віддаленій кімнаті, а міна та хвостовик влетіли прямо в кухню. На щастя, ніхто не постраждав», — розповів Ґвара Медіа Віктор Коваленко.

Місце влучання міни військ РФ у селі Івашки Золочівської громади
Місце влучання міни військ РФ у селі Івашки Золочівської громади. Фото: Віктор Коваленко, начальник Золочівської СВА

Усього того дня російські війська завдали близько 8 ударів, які поцілили у футбольне поле, дорогу та городи місцевих мешканців.

Як зазначає начальник Золочівської СВА, гуманітарна допомога вціліла та вже роздана місцевим мешканцям. Вантаж передав благодійний фонд «100% життя» в рамках продовольчої програми ООН.

Село розташоване у 800 метрах від кордону, і як каже Коваленко, над населеним пунктом міг бути російський дрон, який і навів обстріл.

«Росіяни вже вивчили, які автомобілі місцевих жителів та не б’ють по них, а як тільки з’являється невідомий транспортний засіб — починається обстріл», — розповідає Коваленко.

Однак населений пункт обстрілюється щоденно, додає начальник Золочівської СВА.

Наразі в селі Івашки залишаються 250 мешканців. До повномасштабного вторгнення їх було близько 800.

Місце влучання міни в футбольне поле в Івашках
Місце влучання міни в Івашках, що на Харківщині. Фото: Віктор Коваленко, начальник Золочівської СВА.

Читайте також