Раніше тих, хто погоджувались з думкою про необхідність контролю інформації в інтернеті задля безпеки, було на понад 15% більше.

49% українців станом на лютий 2024 року вважають, що активні спроби держави щодо контролю інтернет-джерел діють як обмеження прав і свобод. Це стало відомо з результатів опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Згідно з даними липня 2022 року, таку думку поділяло лише 30% українців. А от тих, хто погоджувалися, що для зміцнення захисту держави необхідно активніше контролювати інформацію в інтернет-джерелах, було 60%. 

Ставлення до контролю державою інформації в інтернет-джерелах / Графік КМІС

На сьогодні контроль інформації в інтернеті державою схвалюють 44% громадян.

«Зниження з 2022 року частки тих, хто підтримує більш активний контроль державою інформації в інтернет-джерелах, скоріше за все, є наслідком загалом зниження довіри громадян до органів влади. Як наслідок, зараз багато громадян можуть сприймати такі ініціативи як спроби цензури та політичні інструменти для приглушення голосів критиків влади», – ідеться в повідомленні.

Так, наприклад, серед тих, хто користується Телеграм-каналами, 43% погоджуються, що для зміцнення захисту від ворога держава має більш активно контролювала інформацію в інтернет-джерелах. Водночас серед тих, хто не користується Телеграм-каналами, 46% вважали б такі дії держави як обмеження прав і свобод громадян. 

Опитування було проведене впродовж 17-23 лютого 2024 року. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1052 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України.

Читайте також

  • Зброя та боротьба з корупцією: українці назвали речі, необхідні для перемоги.
  • Більшість українців проти президентських виборів під час війни.