За розрахунками наших енергетиків вихід із найскладнішого випадку повного блекауту займає від семи до десяти днів, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

На запитання щодо планів на випадок повного блекауту для великих міст прем’єр відповів, що уряд готується до всіх можливих сценаріїв розвитку подій.

«Керівникам ОВА, керівникам громад доведено плани реагування на випадок критичних ситуацій. Ці документи мають гриф “Для службового користування”, вони не можуть бути озвучені публічно», – зазначив очільник уряду.

Щодо великих міст Шмигаль сказав, що ініціатива президента щодо створення «Пунктів незламності» – єдиний реалістичний шлях. Він додав також, що це теоретичні розрахунки, бо «світ не переживав ще таких речей».

Очікується, що через два тижні таких пунктів буде вже від 15 до 17 тис. Це той інструмент, який допомагатиме людям вижити в критичні часи, коли може статися блекаут.

  • Пункти незламності у Харкові: де знайти та що там доступно. Ми відвідали один з таких пунктів на вулиці Наталії Ужвій, 70.
  • Київ також розгорнув понад 400 пунктів обігріву. Більшість із них облаштовані в школах та інших установах соціальної сфери міста.

Залишайтеся на зв’язку та підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.