Місто на Харківщині обиратиме нову назву для вулиці Першотравнева, де у березні під завалами будинку після обстрілу РФ загинуло близько 50 людей, повідомляє Суспільне.

За словами заступника міського голови Ізюма Володимира Мацокіна, назву вулиці хочуть зробити такою, щоб вона поєднувала три ідеї — смуток, пам’ять і майбутнє.

«Ми звернулися до громадян, вони дали нам пропозиції. Це повинно бути поєднання смутку, пам’яті, але водночас і націленості на майбутнє. Я думаю, що багато задач для нас ще стоїть щодо увічнення пам’яті тих людей, які там загинули безвинно. Вони є жертвами агресії», — говорить Мацокін.

Міська топонімічна комісія планує обрати до 6 назв та запитати думки жителів Ізюма. Наприклад, заступнику міського голови Ізюма подобаються варіанти назви: вулиця Пам’яті, вулиця Янгольска, вулиця Янгола.

У будинки влучили російські бомби, які «прошили» їх наскрізь. Під час обстрілів громадяни сховались у підвалах. Врятуватись вони не змогли: сусіди намагались, але дістатись до постраждалих так і не зуміли.

Ґвара Медіа працювала в Ізюмі та підготувала серію матеріалів про злочини російської армії.

  • Звірства в Ізюмі: ідентифікація військовослужбовців РФ. Частина 1
  • Зруйнована Харківщина: ідентифікація військовослужбовців РФ. Частина 2
  • «№199 ー це мій брат». Володимир досі не може поховати рідних, яких знайшли в Ізюмському лісі
  • Криміналісти від International Criminal Court відвідали масове поховання в Ізюмі.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.