Українці подали понад 500 заяв на відбудову приватних будинків на власних земельних ділянках. З них більше за 100 заявок вже відпрацювали комісії органів місцевого самоврядування.

Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України готується до запуску повноцінної послуги в рамках компенсації за програмою єВідновлення.

У березні плануємо презентувати сам порядок здійснення цієї послуги – від заявки до подання фінальної звітності за відбудову.

Нагадаємо, що 26 січня стартував новий етап єВідновлення, згідно з яким компенсації за зруйноване житло можна отримати не тільки на придбання нового помешкання, але й для відбудови нового будинку на власній земельній ділянці. Як пояснює міністр, вона може бути розташована будь-де на території України, окрім тимчасово окупованих територій чи зони бойових дій.

Для отримання компенсації потрібно подати заявку через Дію, отримати позитивне рішення комісії про компенсацію, після цього – припинити право власності на знищене житло. Однак право власності на земельну ділянку скасовувати непотрібно.

Читайте також

  • Понад 80 жителів Харківщині придбали нове житло на виплати за зруйноване.
  • Харків’яни отримали в рамках «єВідновлення» 408 мільйонів гривень.