За допомогою сертифікатів власники зруйнованих домівок придбали нові оселі на більше ніж 135,9 мільйонів гривень. 

82 жителі Харківської області, чиє житло було зруйноване внаслідок збройної агресії РФ отримали та скористалися сертифікатами на придбання нової оселі за програмою  «єВідновлення». Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

«За отримані сертифікати, заявники придбали 71 квартиру та 11 приватних житлових будинків у Харківській області. Продовжуємо пришвидшувати роботу комісій», – зазначив голова ХОВА Олег Синєгубов. 

Загалом за компенсацією за повністю знищене житло звернулося 4147 жителів Харківщини. За їх заявами було сформовано 1014 сертифікатів на загальну суму понад 1,45 мільярда гривень. 

Деякі люди, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок повномасштабного вторгнення під час формування заявок за програмою «єВідновлення» стикаються з проблемами. Основною з них є відсутність у людей сучасних правовстановлюючих документів на житло, повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури Харківської ОВА Антон Коротовських під час брифінгу.

За його словами, в багатьох документи ще радянського зразка 1960-1970-х років. Щоб подати заявку на компенсацію, потрібен витяг з державного реєстру речових прав на нерухомість сучасного зразка. Це забирає час, адже люди мають підтвердити через нотаріуса чи реєстратора чинність своїх документів.

Іншою проблемою є відсутність на місці самих заявників – власників пошкодженого житла. Вони або перебувають за кордоном, або в інших регіонах України. Комісія не має права розглядати заявку без присутності власника, тому це ускладнює процес отримання компенсацій.

Читайте також

  • «Окупанти їхали й стріляли по хатах»: історія однієї вулиці в Пісках-Радьківських. Журналісти Ґвара Медіа відвідали село в Ізюмському районі до річниці деокупації, аби зафіксувати труднощі, перед якими постають місцеві.