Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду назвав п’ять пріоритетів бюджетного фінансування. Першим назвав безпеку та оборону.

Шмигаль закликав керівників місцевої та центральної влади відкласти інші видатки, які не є пріоритетними на час війни.

«672 млрд грн Уряд виділив на оборонні потреби за перші пів року 2023-го. За цей же час абсолютно всі податки громадян та бізнесу склали 600 млрд грн. Тобто кожна гривня і кожна копійка, яку громадяни України платять у бюджет, ми одразу направляємо на зарплати військових, техніку, зброю, дрони, боєприпаси та інше забезпечення нашої армії», — зазначив він.

Другим пріоритетом визначив соціальну сферу — пенсії, допомоги одиноким матерям, людям з інвалідністю, внутрішньо переміщеним особам, субсидії та інші соцпрограми.

Протягом шести місяців уряд виділив на ці потреби 264 мільярди гривень — майже 20% від усього обсягу видатків держбюджету.

Третім пріоритетом Шмигаль назвав роботу бюджетної сфери, зокрема виплату зарплат лікарям та вчителям, фінансування медицини та освітніх субвенцій.

Четвертий пріоритет — це критична інфраструктура, забезпечення тепло- і водопостачання, розвиток залізниці, енергетики тощо.

П’ятим пріоритетом Шмигаль назвав швидке відновлення, включаючи захист енергооб’єктів, гуманітарне розмінування, ремонти та відбудову житла для постраждалих, а також відновлення критичної та соціальної інфраструктури на деокупованих та постраждалих територіях.

Читайте також

  • Стало відомо, що Харківська обласна адміністрація планувала витрати близько чотирьох мільйонів гривень на висвітлення своєї діяльності через медіа, також на рекламні та маркетингові послуги. Ще мільйон — на послуги друку. Пізніше повідомили, що скасували тендер на піар на 2 млн гривень: «При завантаженні тендерної документації та технічного завдання була допущена помилка». Однак станом на 12:45 19 липня у системі Prozorro відсутня інформація про скасування цього тендеру.
  • 18 липня мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що дав завдання провести аудит всіх закупівель комунальних підприємств і міськради: «Після проведеної перевірки усі необовʼязкові тендери будуть скасовані, а гроші, виділені на них, перенаправлені на відбудову зруйнованого Росією житла, інфраструктури або військові потреби».
  • Зеленський доручив Шмигалю знайти заміну міністру культури Ткаченку. За словами голови держави, він говорив сьогодні з премʼєр-міністром Шмигалем про питання, яке варто розглядати, зокрема, через призму справедливості: бюджетні видатки.