Президент України Володимир Зеленський доручив прем’єр-міністру Денису Шмигалю розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.

Про це Зеленський сказав у вечірньому зверненні.

За словами голови держави, він говорив сьогодні з премʼєр-міністром Шмигалем про питання, яке варто розглядати, зокрема, через призму справедливості: бюджетні видатки.

«Я запропонував главі уряду два кроки. Перший: знайти позабюджетні кошти на проєкти, які зараз дійсно потрібні. У світі є люди, які можуть допомогти. Другий: попросив Премʼєр-міністра розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики України», — заявив він.

Пізніше Олександр Ткаченко прокоментував повідомлення, Він розповів, що подав заяву про відставку ввечері 20 липня. Тому здивований заяві Зеленського.

Причиною свого рішення Ткаченко назвав «хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни».

11 листопада 2021 року Ткаченко написав заяву про відставку – пояснив це недофінансуванням у сфері культури. Втім, він не подав її до Верховної Ради й продовжив перебування на посаді.

7 березня 2023 року на сайті Кабінету міністрів України з’явилася петиція з вимогою його звільнення. За три місяці вона набрала необхідні 25 тисяч голосів. 19 червня 2023 року Кабмін опублікував заяву, в якій зазначено, що підстав для звільнення очільника МКІПа не знайдено.

Петиція з відповідною заявою з’явилася на сайті Кабміну ще у жовтні 2022 року, але тоді вона набрала недостатньо голосів.

Читайте також

  • На одному з найбільших культурних заходів України, «Книжковому Арсеналі», у Києві 23 червня відбулася дискусія, в якій взяв участь очільник Міністерства культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. На неї прийшли активісти з плакатами про відставку чиновника.
  • Ткаченко відреагував на петиції про свою відставку.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!