Верховна Рада України прийняла в другому читання Закон № 9342 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану». Закон підтримали 311 нардепів.

Це означає, що військовослужбовцям щомісячно виплачуватимуть від 30 до 100 тисяч гривень, пропорційно часу виконання бойових завдань у порядку, розмірах та на умовах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Крім того, у законі є норми, які не пов’язані з виплатами військовим. Також запропонували не допускати до участі у веденні бойових дій військовослужбовців з-поміж призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки.

Законопроєкт також передбачає зміни у відпустки військовослужбовців. Під час дії воєнного стану військовослужбовцям може надаватися частина щорічної основної відпустки тривалістю 30 календарних днів, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше як 10 календарних днів.

Народний депутат Ярослав Железняк зазначив, що до другого читання були внесені такі правки:

  • Поранені, які визнані непридатними до військової служби та зараховані в розпорядження відповідних командирів, отримуватимуть два місяці виплати за останньою займаною посадою. З 3-го місяця до закінчення розпорядження — додаткова виплата 20100 грн за порядком КМУ (попередньо мало бути 12 тисяч гривень);
  • Якщо військовий отримав поранення, йому передбачена одноразова виплата в розмірі 100 тисяч гривень на умовах і порядку КМУ. А важко пораненим на лікування, полоненим та зниклим безвісти — щомісячна додаткова винагорода в 100 тисяч гривень на умовах і порядку КМУ;
  • Встановлено мінімальний поріг доплати для інструкторів — 15 тисяч гривень за порядком КМУ;
  • Для строковиків збільшилася відпустка з 10 до 30 днів. А безперервна відпустка на лікування — не більше 4 місяців.

Читайте також

  • Раніше депутати Верховної Ради заблокували підписання законопроєкту про відновлення щомісяця доплат військовим та поліцейським у розмірі 30 тисяч гривень.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!