Мама з маленьким сином зараз перебувають у Харкові.

Жінку з її новонародженим сином, мешканців селища Липці на Харківщині, яких незаконно вивезли до Росії, вдалося повернути до України. Зараз сім’я перебуває у Харкові. Про це повідомив омбудсман Дмитро Лубінець.

Жінка звернулася за допомогою до Офісу Омбудсмана у травні та попросила допомогти отримати посвідчення дитині та повернутися на територію України. 

«Як з’ясувалось, до початку повномасштабної війни сім’я проживала в Липцях, на Харківщині. В їхнє село російські окупанти зайшли в перший же день вторгнення – 24 лютого. 16 березня цього року окупаційна влада в примусовому порядку, зухвало порушивши всі права людини та громадянина, вивезла сім’ю до Воронезької області», – ідеться в повідомленні.

Жінці оперативно оформили усі необхідні документи, однак їх з сином декілька разів не пропускали на кордоні росіяни. Попри це, 18 червня жителів Липців вдалося повернути додому. 

Родина з Липців після повернення в Україну / Фото: Дмитро Лубінець

Починаючи з 15 червня українські правозахисники фіксують, що РФ вивозить українських дітей до Білорусі, розповіла Катерина Рашевська, юристка Регіонального Центру прав людини під час брифінгу.

Спочатку російські військові забирали дітей із так званої ЛНР та ДНР, тепер такі випадки спостерігають в окупованій Запорізькій області та частково окупованій Херсонщини.

Наразі відомо про чотири місця перебування українських дітей — три в Мінській області (зокрема табір «Дубрава») та одне — у Гомельській. За даними Катерини Рашевської в так звані табори щодня вивозять від 100 до 400 малечі.

Також зафіксовані випадки, коли дітей передають до інших сімей у Росії, змінюючи їхні персональні дані, що потім затягує процес ідентифікувати їх та повернути в Україну. З проталу Діти війни, відомо про повернення лише 373 дітей в українські родини.

Читати також:

  • На окупованих територіях зафіксовано сексуальне насильство над дітьми.
  • У Білорусі визнають депортацію український дітей за підтримки Лукашенка.