Україна готується до холодної зими на тлі невизначеності з енергопостачанням. Зростають побоювання, що росія націлиться на газову інфраструктуру країни або надалі скоротить свої поставки до Європи.

Голова НАК «Нафтогаз» Юрій Вітренко заявив, що температура повітря в приміщеннях буде від 17 до 18 градусів тепла, що приблизно на чотири градуси нижче норми, і порадив людям запастися ковдрами та теплим одягом, коли температура надворі опуститься до понад -10 взимку.

«Опалювальний сезон – період, коли працює центральне опалення, настане пізніше і закінчиться раніше. Без [західної] фінансової підтримки нам не вистачатиме газу, а це означатиме, що у нас будуть дуже високі ризики виходу з ладу енергосистеми», — повідомив The Guardian очільник енергетичної компанії.

На українців, ймовірно, чекає найхолодніша зима за останні десятиліття, заявив начальник газового відділу, оскільки термостати на системах централізованого опалення радянських часів налаштовані на те, щоб увімкнути пізніше та вимкнути раніше.

Також нагадуємо, що Рада на період дії воєнного стану заборонила стягувати борг за житлово-комунальні послуги з мешканців районів бойових дій та районів, що були або знаходяться в окупації.