Верховна Рада заборонила на період дії воєнного стану примусового виконання рішень про стягнення боргів за житлово-комунальні послуги з мешканців районів бойових дій та районів, що були або знаходяться в окупації.

Такі райони є у відповідному переліку Міністерства з реінтеграції окупованих територій.

Заборона також стосується осіб, район проживання яких перебуває в оточенні відповідно до переліку Мінреінтеграції, або якщо стягнення здійснюється щодо нерухомого майна, знищеного чи пошкодженого внаслідок воєнних дій.

Станом на 19.07.2022 року до оновленого переліку територіальних громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), входить 9 областей.

Це територіальні громади Донецької (66), Харківської (51), Дніпропетровської (6), Луганської (37), Запорізької (55), Херсонської (49), Миколаївської (25), Сумської (20), Чернігівської (5) областей. Загалом у переліку наразі 314 громад.

Щодо Харківської області, то в переліку є громади: Богодухівського, Ізюмського, Красноградського, Куп’янського, Лозівського, Харківського та Чугуївського районів, а також місто Харків.