Відтепер запроваджується нове поняття – «поселення»

Президент Володимир Зеленський підписав закон №8263 «Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України». Про це повідомив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

За його словами, документ лежав на підписі у голови держави понад три місяці. Ініціатива скасовує поняття «селище міського типу» (смт). Замість нього запроваджується нове  – «поселення».

Крім того, законопроєкт пропонує прибрати чинне з 1981 року радянське регулювання питань адмінтерустрою, встановити чіткі процедури віднесення населених пунктів до категорії міст, селищ сіл, закріпити на рівні закону процедуру найменування та перейменування населених пунктів, спростити процедури встановлення меж населених пунктів тощо.

Читати також:

  • Зеленський підписав укази про кадрові зміни в СБУ: кого звільнили та призначили.
  • Комітет здоров’я нації та медицини рекомендував Раді прийняти законопроєкт про легалізацію канабісу.
  • Президент Зеленський підписав закон про відновлення подання декларацій.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!