У Львівській області представили поштову марку, першу в Україні створену з використанням штучного інтелекту. Марку присвятили народному художнику України Івану Марчуку. Автором марки є художник Володимир Козюк.

«Марка представляє наших українців, а саме генія сучасності, генія мистецтва Івана Марчука. Для початку тираж складатиме 1000 екземплярів — як подарунок для тих наших іноземних партнерів, які прославляють Україну і допомагають ЗСУ, біженцям, волонтерським та іншим доброчинним організаціям, які знаходяться за межами України», — зазначив громадський діяч Юрій Котик.

Іван Марчук

Живописець та народний художник України, родом з Тернопільщини. Нагороджений Національною премією України ім. Шевченка, а також є почесним громадянином Тернополя, Києва та Канева.

  • 2006 року Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла Івана Марчука до своєї «Золотої гільдії» та надала йому почесне членство в науковій раді академії. Цей випадок є першим визнанням українського художника таким високим рівнем інституцією.
  • 2007-го митець увійшов до рейтингу «100 геніїв сучасності» з 72-м місцем, складеним британською газетою «Дейлі телеграф».

Читайте також:

  • Верховна рада України в першому читанні прийняла законопроєкт № 8280 «Про внесення змін до Закону України «Про поштовий зв’язок» (щодо врегулювання питання випуску цифрової марки)».
  • «За» проголосували 283 нардепи. Йдеться про запровадження NFT-марок.
  • D Україні запровадять поняття «цифрова поштова марка», яка буде цифровою копією зображення поштової марки та не буде належати до знаків поштової оплати. Це робиться для захисту авторських прав на зображеннях.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.