Верховна рада України в першому читанні прийняла законопроєкт № 8280 «Про внесення змін до Закону України «Про поштовий зв’язок»(щодо врегулювання питання випуску цифрової марки)».

«За» проголосували 283 нардепи. Йдеться про запровадження NFT-марок.

Тобто, в Україні запровадять поняття «цифрова поштова марка», яка буде цифровою копією зображення поштової марки та не буде належати до знаків поштової оплати. Це робиться для захисту авторських прав на зображеннях.

Якщо законопроєкт ухвалять, то норми документа будуть врегульовувати питання використання цифрових копій зображень поштових марок.

«Буде визначено, що цифрова поштова марка є об’єктом образотворчого мистецтва та не є засобом оплати послуги поштового зв’язку з пересилання письмової кореспонденції, що надається призначеним оператором поштового зв’язку», — йдеться в пояснювальній записці.

Також документом передбачається, що порядок використання цифрової поштової марки визначатиметься призначеним оператором поштового зв’язку.

Як зазначив гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський, закон дозволить Україні стати однією з перших країн світу, яка запустить NFT-марки та зібрати значні кошти на ЗСУ. Але для цього необхідно, щоби законопроєкт прийняли в другому читанні.

Раніше Укрпошта оголошувала конкурс на вибір партнера по запуску першої української NFT-марки. Тоді обрали «Русскій воєнний корабль, іді…”.

  • Укрпошта презентує марку Kalush.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.